משפחת מכונות שעברה אופטימיזציה לרשת ב-Compute Engine

משפחת המכונות עם אופטימיזציה לרשת מספקת את הביצועים הטובים ביותר של הרשת ושל אחסון הבלוקים ב-Compute Engine. הם מציעים את יחס המחיר-ביצועים הטוב ביותר, שעבר אופטימיזציה לאפליקציות תובעניות שמוגבלות על ידי קלט/פלט, כמו מכשירי רשת ואבטחה, מסדי נתונים עם ביצועים גבוהים, Telco 5G UPF, ניתוח נתונים בקנה מידה גדול ומערכות קבצים מבוזרות. בהשוואה למשפחת המכונות לשימוש כללי, סדרות המכונות במשפחת המכונות לאופטימיזציה של הרשת מציעות ערכים גבוהים משמעותית של:

  • רוחב הפס של הרשת
  • ביצועי עיבוד מנות (PPS)
  • קצב העברת נתונים באחסון ו-IOPS לכל vCPU

בזכות ביטול הצורך בהקצאת יתר של משאבי מחשוב רק כדי לשנות את קנה המידה של יכולות הקלט/פלט, סדרת המכונות שמותאמות לרשת מספקת יתרונות משמעותיים מבחינת עלות הבעלות הכוללת (TCO).

סדרת מכונות עומסי עבודה (workloads)
C4N
  • מכשירי רשת ואבטחה

    • חומת אש
    • מאזני עומסים
    • נתבים וירטואליים
    • מכשירים להפחתת מתקפות DDoS
    • NatProxy
    • CDN
  • Telco (5G UPF)
  • מכולות עם צפיפות גבוהה
  • מערכות קבצים
  • מסדי נתונים עם ביצועים גבוהים
  • ניתוח נתונים בקנה מידה גדול
  • עומסי עבודה של AI/ML שמבוססים על מעבד (CPU)
M4N
  • מסדי נתונים עם ביצועים גבוהים
  • שכבות נתונים של יצירה משולבת-אחזור (RAG)
  • שמירת הקשר במטמון בזיכרון בהיקף גדול
  • חיפוש סמנטי בזמן אמת

סדרת המכונות C4N

מכונות C4N מבוססות על מעבדי Intel Xeon Scalable מדור 5 (שם קוד Emerald Rapids) עם זיכרון DDR5 בתדר גבוה וארכיטקטורת Titanium עם שני כרטיסי רשת (NIC) ופריקת עומסים. סדרת המכונות C4N מתוכננת למקסם את קצב העברת הנתונים ברשת ואת הביצועים של אחסון הבלוקים, בלי צורך בתוספים לתשתית פרימיום (כמו ביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית).

  • למסדי נתונים: בהשוואה למכונות C4 בגודל דומה, מכונות C4N מספקות 45% יותר שאילתות לשנייה (QPS) ב-MySQL כשהנתונים נמצאים בעיקר בדיסק.
  • לעומסי עבודה של שרתי אינטרנט: מכונות C4N משפרות משמעותית את הביצועים של אפליקציות אינטרנט שמוגבלות על ידי הרשת. ב-C4N יש עד 55% יותר בקשות Nginx לשנייה בגדלים אופייניים של בקשות לאחזור מהרשת (100-300kb) בהשוואה ל-C4.

מכונות C4N זמינות ב-8 סוגי מכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined) בהגדרות סטנדרטיות, עם מעבד (CPU) חזק ועם זיכרון בנפח גבוה, בטווח שבין 2 ל-192 מעבדי vCPU ועד 1.5TB זיכרון.

התכונות של C4N:

  • רוחב פס מעולה ברשת בין מכונות וירטואליות: רוחב פס של עד 400Gbps ברשת בין מכונות וירטואליות, ותמיכה ברוחב פס של עד 50Gbps לזרימה יחידה בין מכונות C4N שמנותבות באותה רשת VPC.
  • שיפור הביצועים של המכונה הווירטואלית לאינטרנט: רוחב הפס של הרשת לתעבורת נתונים יוצאת לאינטרנט יכול להגיע עד 200Gbps. ביצועי עיבוד החבילות של תעבורת הנתונים לאינטרנט יכולים להגיע עד ל-48 מיליון חבילות לשנייה (MPPS).
  • עיבוד מנות נתונים מוביל בתחום: עד 95 מיליון מנות נתונים לשנייה (MPPS) של ביצועי עיבוד מנות נתונים מתמשכים (נמדד באמצעות DPDK Pktgen).
  • קלט/פלט אופטימלי לצורות קטנות יותר: רוחב פס של עד 25 עד 50 Gbps ברשת, במיוחד לסוגי מכונות עם 2 עד 16 מעבדי vCPU. בנוסף, לסוגי המכונות הקטנים יותר יש מגבלות רוחב פס בסיסיות וצפויות במצב יציב, כדי לספק ביצועים עקביים בעלות נמוכה יותר.
  • רשת משופרת ומוכנה לשימוש: ממשקי רשת מסוג gVNIC ב-C4N מתחילים עכשיו עם יותר תורי Tx/Rx כברירת מחדל, ומשתנים בהתאם למספר ה-vCPUs עד למקסימום של 64 לכל vNIC.
  • יעילות מבוססת-טיטניום עם ארכיטקטורת Dual-NIC Titanium: כוללת שני מתאמי רשת 200G Titanium‏ (2 x 200G) כדי להעביר את ניהול הרשת והאחסון באופן מלא, וכך להבטיח שהאפליקציות יפעלו בביצועים מקסימליים ובאופן צפוי.
  • אפשרויות וביצועים מובילים של אחסון בלוקים (block storage): תמיכה בכל סל המוצרים של Hyperdisk, כולל אפשרויות אחסון הבלוקים Hyperdisk Balanced,‏ Hyperdisk Balanced High Availability,‏ Hyperdisk Extreme,‏ Hyperdisk Throughput ו-Hyperdisk ML. ‫C4N עם Hyperdisk Extreme מספק גישה לנתונים במהירות גבוהה וזמן אחזור קצר, שנדרשים למסדי נתונים מודרניים ולאפליקציות AI ארגוניות, עם קצב העברת נתונים של עד 25GiB/s באחסון בלוקים וכמעט 1M IOPS. ב-C4N ביצועי האחסון טובים פי 2.5 מאשר ב-C4.

ב-C4N יש תמיכה באפשרויות הבאות של הנחות וצריכה:

  • הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD)
  • הנחות גמישות תמורת התחייבות לשימוש (CUD)
  • ‏VMs במודל Spot
  • הזמנות
  • דייר יחיד (sole-tenant)
  • מדיניות למיקום מרווח וקומפקטי

מגבלות של C4N

לסדרת המכונות C4N יש את המגבלות הבאות:

  • סוגי המכונות C4N זמינים רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בסוגי מכונות בהתאמה אישית.
  • אי אפשר להשתמש במעבדי GPU עם מכונות C4N.

סוגי מכונות C4N

C4N highcpu

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס פנימי מקסימלי (Gbps) רוחב פס חיצוני מקסימלי (Gbps)
c4n-highcpu-2 2 4 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 25 עד 7
c4n-highcpu-4 4 8 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 30 עד 7
c4n-highcpu-8 8 16 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 40 עד 15
c4n-highcpu-16 16 32 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 50 עד 25
c4n-highcpu-24 24 48 לא נתמך 1 אחת שותפה 50 עד 25
c4n-highcpu-48 48 96 לא נתמך 1 חלון אחד מבודד 100 עד 50
c4n-highcpu-96 96 192 לא נתמך 1 2 200 עד 100
c4n-highcpu-192 192 384 לא נתמך 2 ‫4 (מכונה מלאה) ‫4002 עד 200

C4N standard

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס פנימי מקסימלי (Gbps) רוחב פס חיצוני מקסימלי (Gbps)
c4n-standard-2 2 7 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 25 עד 7
c4n-standard-4 4 15 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 30 עד 7
c4n-standard-8 8 30 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 40 עד 15
c4n-standard-16 16 60 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 50 עד 25
c4n-standard-24 24 90 לא נתמך 1 אחת שותפה 50 עד 25
c4n-standard-48 48 180 לא נתמך 1 חלון אחד מבודד 100 עד 50
c4n-standard-96 96 360 לא נתמך 1 2 200 עד 100
c4n-standard-192 192 720 לא נתמך 2 ‫4 (מכונה מלאה) ‫4002 עד 200

C4N highmem

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס פנימי מקסימלי (Gbps) רוחב פס חיצוני מקסימלי (Gbps)
c4n-highmem-2 2 15 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 25 עד 7
c4n-highmem-4 4 31 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 30 עד 7
c4n-highmem-8 8 62 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 40 עד 15
c4n-highmem-16 16 124 לא נתמך 1 אחת שותפה עד 50 עד 25
c4n-highmem-24 24 186 לא נתמך 1 אחת שותפה 50 עד 25
c4n-highmem-48 48 372 לא נתמך 1 חלון אחד מבודד 100 עד 50
c4n-highmem-96 96 744 לא נתמך 1 2 200 עד 100
c4n-highmem-192 192 1488 לא נתמך 2 ‫4 (מכונה מלאה) ‫4002 עד 200

C4N standard

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס פנימי מקסימלי (Gbps) רוחב פס חיצוני מקסימלי (Gbps)
c4n-standard-4-lssd 4 15 ‫(‎1 x 375 GiB) 375 GiB 1 אחת שותפה עד 30 עד 7
c4n-standard-8-lssd 8 30 ‫(‎1 x 375 GiB) 375 GiB 1 אחת שותפה עד 40 עד 15
c4n-standard-16-lssd 16 60 ‫(2 x 375 GiB) 750 GiB 1 אחת שותפה עד 50 עד 25
c4n-standard-24-lssd 24 90 ‫(4 x 375 GiB) 1,500 GiB 1 אחת שותפה 50 עד 25
c4n-standard-48-lssd 48 180 ‫(8 x 375 GiB) 3,000 GiB 1 חלון אחד מבודד 100 עד 50
c4n-standard-96-lssd 96 360 ‫(‎16 x 375 GiB) 6,000 GiB 1 2 200 עד 100
c4n-standard-192-lssd 192 720 ‫(32 x 375 GiB) 12,000 GiB 2 ‫4 (מכונה מלאה) ‫4002 עד 200

C4N highmem

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס פנימי מקסימלי (Gbps) רוחב פס חיצוני מקסימלי (Gbps)
c4n-highmem-4-lssd 4 31 ‫(‎1 x 375 GiB) 375 GiB 1 אחת שותפה עד 30 עד 7
c4n-highmem-8-lssd 8 62 ‫(‎1 x 375 GiB) 375 GiB 1 אחת שותפה עד 40 עד 15
c4n-highmem-16-lssd 16 124 ‫(2 x 375 GiB) 750 GiB 1 אחת שותפה עד 50 עד 25
c4n-highmem-24-lssd 24 186 ‫(4 x 375 GiB) 1,500 GiB 1 אחת שותפה 50 עד 25
c4n-highmem-48-lssd 48 372 ‫(8 x 375 GiB) 3,000 GiB 1 חלון אחד מבודד 100 עד 50
c4n-highmem-96-lssd 96 744 ‫(‎16 x 375 GiB) 6,000 GiB 1 2 200 עד 100
c4n-highmem-192-lssd 192 1,488 ‫(32 x 375 GiB) 12,000 GiB 2 ‫4 (מכונה מלאה) ‫4002 עד 200

‫1 כל מעבד וירטואלי (vCPU) מוטמע כ-multithread יחיד בחומרה. כברירת מחדל, שני מעבדים וירטואליים חולקים כל ליבת מעבד פיזית.
2 במכונות עם 192 מעבדי vCPU, צריך להגדיר לפחות 2 ממשקי רשת (vNIC), כשכל ממשק רשת מחובר ל-NIC פיזי אחר, כדי להגיע לרוחב הפס המלא של הרשת. ‫Compute Engine ממפה באופן אוטומטי את ה-vNIC ל-NIC פיזי בסדר סיבובי.

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-C4N

במכונות C4N יש תמיכה רק בממשק הדיסק NVMe, ואפשר להשתמש בסוגים הבאים של אחסון בלוקים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Balanced High Availability‏ (hyperdisk-balanced-high-availability)
  • ‫Hyperdisk Throughput‏ (hyperdisk-throughput)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • ‫Hyperdisk ML‏ (hyperdisk-ml)
  • Titanium SSD

במאמר מגבלות הביצועים של Hyperdisk מפורטות מגבלות הביצועים של כל סוג Hyperdisk.

מגבלות דיסק וקיבולת

ההגבלות הבאות חלות:

  • מספר אמצעי האחסון של Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-64 לכל VM.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית בכל הדיסקים לא יכולה לחרוג מ-512TiB.

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל VM.

בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון ב-C4N:

C4N highcpu

מספר הדיסקים המקסימלי לכל מכונה
סוגי מכונות כל סוגי Hyperdisk
‎
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
c4n-highcpu-2 8 8 8 8 8 8
c4n-highcpu-4 16 16 16 16 8 16
c4n-highcpu-8 32 32 32 32 8 32
c4n-highcpu-16 32 32 32 32 8 32
c4n-highcpu-24 32 32 32 32 8 32
c4n-highcpu-48 64 64 64 64 8 64
c4n-highcpu-96 128 128 128 128 8 128
c4n-highcpu-192 128 128 128 128 8 128

C4N standard

מספר הדיסקים המקסימלי לכל מכונה
סוגי מכונות כל סוגי Hyperdisk
‎
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
c4n-standard-2 8 8 8 8 8 8
c4n-standard-4 16 16 16 16 8 16
c4n-standard-8 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-16 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-24 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-48 64 64 64 64 8 64
c4n-standard-96 128 128 128 128 8 128
c4n-standard-192 128 128 128 128 8 128

C4N highmem

מספר הדיסקים המקסימלי לכל מכונה
סוגי מכונות כל סוגי Hyperdisk
‎
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
c4n-highmem-2 8 8 8 8 8 8
c4n-highmem-4 16 16 16 16 8 16
c4n-highmem-8 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-16 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-24 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-48 64 64 64 64 8 64
c4n-highmem-96 128 128 128 128 8 128
c4n-highmem-192 128 128 128 128 8 128

C4N standard

מספר הדיסקים המקסימלי לכל מכונה
סוגי מכונות כל סוגי Hyperdisk
‎
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
c4n-standard-4-lssd 16 16 16 16 8 16
c4n-standard-8-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-16-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-24-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-standard-48-lssd 64 64 64 64 8 64
c4n-standard-96-lssd 128 128 128 128 8 128
c4n-standard-192-lssd 128 128 128 128 8 128

C4N highmem

מספר הדיסקים המקסימלי לכל מכונה
סוגי מכונות כל סוגי Hyperdisk
‎
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
c4n-highmem-4-lssd 16 16 16 16 8 16
c4n-highmem-8-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-16-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-24-lssd 32 32 32 32 8 32
c4n-highmem-48-lssd 64 64 64 64 8 64
c4n-highmem-96-lssd 128 128 128 128 8 128
c4n-highmem-192-lssd 128 128 128 128 8 128

תמיכה ברשת למכונות C4N

מכונות C4N מספקות רוחב פס סטנדרטי של עד 400Gbps לרשתות VM-to-VM, פי 4 מרוחב הפס לרשת לכל vCPU בהשוואה למכונות C4 רגילות. מכונות C4N לא משתמשות בביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית.

בסוגי המכונות הגדולים ביותר של C4N (‏192 vCPUs), במהלך יצירת המכונה צריך להגדיר לפחות 2 ממשקי רשת (vNICs) שמשתמשים במסגרות Jumbo ‏ (8896B) כדי להגיע לרוחב הפס המלא של הרשת. ‫Compute Engine ממפה את כרטיסי ה-vNIC באופן אוטומטי לכרטיסי NIC פיזיים (pNIC) בסדר סיבובי. לאחר מכן, מערכת ההפעלה של האורח או האפליקציה יכולות לחלק את עומס הרשת בין שני כרטיסי vNIC לפחות (שממופים לכרטיסי pNIC נפרדים) כדי להשיג את מלוא רוחב הפס של הרשת ולהבטיח ביצועים אופטימליים.

במכונות C4N צריך להשתמש בממשקי רשת gVNIC. מספר ממשקי הרשת המקסימלי שאפשר לצרף למכונה משתנה בהתאם למספר המעבדים הווירטואליים, עד למקסימום של 10 ממשקי רשת. למידע נוסף על שימוש בכמה ממשקי רשת עם Compute Engine, קראו את המאמר ממשקי רשת מרובים.

לפני שמעבירים ל-C4N או יוצרים מכונות C4N, חשוב לוודא שתמונת מערכת ההפעלה שבה משתמשים תומכת באופן מלא ב-C4N וברוחבי פס גבוהים יותר של הרשת. ‫Google ממליצה להשתמש בגרסה העדכנית ביותר של מנהל ההתקן של gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.

חוויית התחזוקה במכונות C4N

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע במארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאה במארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות C4N יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות אופיינית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה על פי דרישה הדמיה של תחזוקה
c4n-*-192 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה עד 7 ימים כן כן
c4n-*-lssd 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה עד 7 ימים כן כן
כל האחרים 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה עד 7 ימים לא כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

סדרת המכונות M4N

מכונות M4N מתוכננות לספק ביצועים מובילים של אחסון בלוקים (block storage) באמצעות Hyperdisk Extreme, עם רוחב פס של Hyperdisk בנפח של עד 25GiB לשנייה ועד 1,000,000 פעולות קלט/פלט לשנייה (IOPS) בסוגי המכונות הגדולים ביותר. בנוסף, במכונות מהסוגים הגדולים ביותר, רוחב הפס של הרשת ב-M4N הוא עד 400Gbps. רמת הביצועים החדשה הזו פותחת אפשרויות חדשות לעומסי עבודה שדורשים הרבה פעולות קלט/פלט ורוחב פס גבוה במיוחד לגישה לנתונים ולעיבוד שלהם.

מכונות M4N מופעלות על ידי מעבדי Intel Emerald Rapids ומעבדי פריקה Titanium. סוגי המכונות הגדולים ביותר של M4N מספקים ביצועי קלט/פלט של דיסק כפולים בהשוואה למכונות M4, כי לכל מכונה יש שני כרטיסי רשת חכמים של Titanium.

סדרת המכונות הזו מתאימה למסדי נתונים גדולים בזיכרון כמו SAP HANA, וגם לעומסי עבודה של עיבוד אנליטי אונליין (OLAP) וניתוח נתונים בזיכרון. סדרת המכונות M4N עם Hyperdisk Extreme מציעה עלות נמוכה יותר לכל טרנזקציה בעומסי עבודה של Oracle Database, ועלות בעלות כוללת (TCO) הכי טובה בהשוואה לכל מכונה אחרת שמותאמת לצריכת זיכרון גבוהה (memory-optimized) במסדי נתונים שדורשים רישוי לכל ליבה. Google Cloud

במכונות M4N אפשר לקבל את ההנחות הבאות על התחייבויות ארוכות טווח לרכישה:

בסוגי המכונות M4N אפשר להקצות עד 224‎ vCPUs ועד 6TB של זיכרון RAM. במכונות M4N משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, והן תומכות ב-Hyperdisk Balanced וב-Hyperdisk Extreme. במכונות M4N משתמשים רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.

מגבלות של M4N

לסדרת המכונות M4N יש את המגבלות הבאות:

  • סוגי המכונות M4N זמינים רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בסוגי מכונות בהתאמה אישית.
  • אי אפשר להשתמש ב-GPU עם מכונות M4N.
  • מכונות M4N זמינות רק באזורים נבחרים.

סוגי מכונות M4N

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב פס מקסימלי של הרשת הפנימית
(Gbps)2
רוחב פס מקסימלי של רשת חיצונית
(Gbps)2
m4n-hypermem-2 2 31 לא זמין 1 אחת שותפה ? ?
m4n-hypermem-4 4 62 לא זמין 1 אחת שותפה ? ?
m4n-hypermem-8 8 124 לא זמין 1 אחת שותפה 32 7
m4n-hypermem-16 16 248 לא זמין 1 אחת שותפה 50 7
m4n-hypermem-32 32 496 לא זמין 1 אחת שותפה 57 7
m4n-hypermem-64 64 992 לא זמין 1 2 שותפו 114 7
m4n-megamem-28 28 372 לא זמין 1 אחת שותפה 50 7
m4n-megamem-56 56 744 לא זמין 1 חלון אחד מבודד 100 7
m4n-megamem-112 112 1,488 לא זמין 1 ‫2 חלונות מבודדים 100 7
m4n-megamem-224 224 2,976 לא זמין 2 ‫4 (שרת מלא) 200 7
m4n-ultramem-56 56 1,488 לא זמין 1 2 שותפו 100 7
m4n-ultramem-112 112 2,976 לא זמין 1 4 משותפים 100 7
m4n-ultramem-224 224 5,952 לא זמין 2 ‫4 (שרת מלא) 200 7

‫1 כל מעבד וירטואלי (vCPU) מוטמע כשרשור חומרה יחיד, ושני מעבדים וירטואליים חולקים כל ליבת מעבד פיזי כברירת מחדל.
‫2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M4N

במכונות M4N אפשר להשתמש בסוגי האחסון הבאים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Balanced High Availability‏ (hyperdisk-balanced-high-availability)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • ‫Hyperdisk Throughput‏ (hyperdisk-throughput)
  • ‫Hyperdisk ML‏ (hyperdisk-ml)

מגבלות דיסק וקיבולת

ההגבלות הבאות חלות:

  • מספר אמצעי האחסון של Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-64 לכל VM.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית בכל הדיסקים לא יכולה לחרוג מ-512TiB.

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל VM.

מגבלות האחסון של M4N מתוארות בטבלה הבאה:

מספר הדיסקים המקסימלי
סוגי מכונות ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
‫Hyperdisk Balanced1 Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
m4n-hypermem-2 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-4 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-8 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-16 16 16 16 8 16
m4n-hypermem-32 32 32 32 8 32
m4n-hypermem-64 32 32 32 8 32
m4n-megamem-28 32 32 32 8 32
m4n-megamem-56 32 32 32 8 32
m4n-megamem-112 64 64 64 8 64
m4n-megamem-224 128 128 128 8 128
m4n-ultramem-56 32 32 32 8 32
m4n-ultramem-112 64 64 64 8 64
m4n-ultramem-224 128 128 128 8 128

‫1 כולל דיסקים מסוג Hyperdisk Balanced High Availability.

תמיכה ברשת למכונות M4N

מכונות M4N מספקות רוחב פס סטנדרטי של עד 400Gbps לרשתות VM-to-VM, פי 4 מרוחב הפס לרשת לכל vCPU בהשוואה למכונות M4 רגילות. מכונות M4N לא משתמשות בביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית.

בסוגי המכונות הגדולים ביותר של M4N (‏224 vCPUs), במהלך יצירת המכונה צריך להגדיר לפחות 2 ממשקי רשת (vNICs) שמשתמשים במסגרות Jumbo ‏ (8896B) כדי להגיע לרוחב הפס המלא של הרשת. ‫Compute Engine ממפה את כרטיסי ה-vNIC באופן אוטומטי לכרטיסי NIC פיזיים (pNIC) בסדר סיבובי. לאחר מכן, מערכת ההפעלה של האורח או האפליקציה יכולות לחלק את עומס הרשת בין שני כרטיסי vNIC לפחות (שממופים לכרטיסי pNIC נפרדים) כדי להשיג את מלוא רוחב הפס של הרשת ולהבטיח ביצועים אופטימליים.

במכונות M4N נדרשים ממשקי רשת gVNIC. מספר ממשקי הרשת המקסימלי שאפשר לצרף למכונה משתנה בהתאם למספר המעבדים הווירטואליים, עד למקסימום של 10 ממשקי רשת. למידע נוסף על שימוש בכמה ממשקי רשת עם Compute Engine, קראו את המאמר ממשקי רשת מרובים.

לפני שאתם עוברים ל-M4N או יוצרים מכונות M4N, ודאו שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת באופן מלא ב-M4N וברוחבי פס גבוהים יותר של הרשת. ‫Google ממליצה להשתמש בגרסה העדכנית ביותר של מנהל ההתקן של gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.

חוויית התחזוקה במכונות M4N

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע במארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאה במארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M4N יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות אופיינית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה על פי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות כל חודש מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

המאמרים הבאים