משפחת מכונות מותאמת לצריכת זיכרון גבוהה (memory-optimized) ל-Compute Engine

משפחת המכונות שמותאמות לצריכת זיכרון גבוהה מספקת את הכמות הגדולה ביותר של משאבי מחשוב וזיכרון מבין כל משפחות המכונות של Compute Engine. הן מתאימות לעומסי עבודה שדורשים יחס גבוה יותר של זיכרון ל-vCPU, בהשוואה למכונות מרובות זיכרון (high-memory) בסדרת המכונות לשימוש כללי.

  • בסדרת המכונות X5 יש מכונות Bare Metal עם זיכרון בנפח של 12TB עד 48TB.
  • בסדרת המכונות X4 יש מכונות Bare Metal עם זיכרון בנפח של 6TB עד 32TB.
  • בסדרת המכונות M4N יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של עד 6TB.
  • בסדרת המכונות M4 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של עד 6TB.
  • בסדרת המכונות M3 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של 1TB עד 4TB.
  • בסדרת המכונות M2 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של עד 12TB.
  • בסדרת המכונות M1 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של עד 4TB.

סדרות המכונות האלה מתאימות למסדי נתונים גדולים בזיכרון כמו SAP HANA, וגם לעומסי עבודה של עיבוד אנליטי אונליין (OLAP) וניתוח נתונים בזיכרון.

סדרות המכונות X5,‏ X4,‏ M4N,‏ M4,‏ M3,‏ M2 ו-M1 מציעות את העלות הנמוכה ביותר לכל GB של זיכרון ב-Compute Engine, ולכן הן בחירה מצוינת לעומסי עבודה שמשתמשים בהגדרות זיכרון גבוהות יותר עם דרישות נמוכות למשאבי מחשוב. בנוסף, אפשר לקבל את ההנחות הבאות:

  • הנחות על שימוש קבוע (SUD): במכונות M2 ו-M1 אפשר לחסוך עד 30% באמצעות הנחות על שימוש קבוע.
  • הנחות תמורת התחייבות לשימוש (CUD): סוגי המכונות X4,‏ M4N,‏ M4,‏ M3,‏ M2 ו-M1 עומדים בדרישות לקבלת הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD), שיכולות להביא לחיסכון של יותר מ-60% בתמורה להתחייבויות ל-3 שנים.
  • הנחות תמורת התחייבות גמישה לשימוש ב-Compute: סדרות המכונות M4N, ‏ M4, ‏ M3, ‏ M2 ו-M1 עומדות בדרישות להנחות תמורת התחייבות גמישה לשימוש ב-Compute, שיכולות להביא לחיסכון של 54% או 63% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים. ב-M4N יש גם הנחות CUD גמישות ב-Compute לשנה אחת.
סדרת מכונות עומסי עבודה (workloads)
סדרת המכונות X5
  • מיועד במיוחד לעומסי עבודה גדולים מאוד של SAP HANA ולמחשוב עתיר ביצועים (HPC)
  • מופעל על ידי Intel Granite Rapids (דור שישי של Intel Xeon Scalable)
  • תמיכה ב-688 עד 2,064 מעבדי vCPU
  • מציע קיבולת זיכרון גבוהה משמעותית, מ-12TB ועד 48TB
  • תמיכה בלעדית בממשקי NVMe וב-Google Cloud Hyperdisk (‏Balanced,‏ Extreme,‏ Throughput ו-ML). אין תמיכה בדיסקים מתמידים סטנדרטיים ובדיסקי SSD מקומיים.
  • משתמש במנהל ההתקן Intel IDPF, שתומך ברוחב פס סטנדרטי של עד 200Gbps.
  • כולל גישה למאיצי חומרה של Intel‏: QAT,‏ DLB,‏ DSA ו-IAA.
סדרת מכונות X4
  • מערכות SAP HANA גדולות במיוחד
  • IaaS לפי דרישה, ברמה שמתאימה לארגונים, עם זיכרון עצום
  • מחשוב עתיר ביצועים (HPC)
סדרת מכונות M4N
  • מסדי נתונים וקטוריים עם ביצועים גבוהים
  • שכבות נתונים של יצירה משולבת-אחזור (RAG)
  • שמירת הקשר במטמון בנפח עצום בזיכרון
  • חיפוש סמנטי בזמן אמת
סדרת מכונות M4
  • עומסי עבודה של SAP ב-OLAP וב-OLTP
  • אפליקציות שדורשות הרבה זיכרון, כמו מידול גנומי ואוטומציה של תכנון אלקטרוני
  • מסדי נתונים קטנים עד בינוניים בזיכרון, כמו SAP HANA
  • מחשוב עתיר ביצועים (HPC)
סדרת המכונות M3
  • עומסי עבודה של SAP ב-OLAP וב-OLTP
  • אפליקציות שדורשות הרבה זיכרון, כמו מידול גנומי ואוטומציה של תכנון אלקטרוני (EDA)
  • מחשוב עתיר ביצועים (HPC)
סדרת המכונות M2
  • מסדי נתונים גדולים בזיכרון, כמו SAP HANA
  • מסדי נתונים בזיכרון וניתוח נתונים בזיכרון, עומסי עבודה של מחסני נתונים עסקיים (BW), ניתוח גנומי, שירותי ניתוח SQL
סדרת המכונות M1
  • מסדי נתונים בינוניים בזיכרון, כמו SAP HANA
  • משימות שדורשות שימוש אינטנסיבי בזיכרון, עם יחס גבוה יותר של זיכרון ל-vCPU מאשר סוגי המכונות מרובות הזיכרון (high-memory) לשימוש כללי.
  • מסדי נתונים בזיכרון וניתוח נתונים בזיכרון, עומסי עבודה של מחסני נתונים עסקיים (BW), ניתוח גנומי, שירותי ניתוח SQL.
  • Microsoft SQL Server ומסדי נתונים דומים.

סדרת מכונות X5

בסדרת המכונות X5 יש יותר אפשרויות אחסון ורשתות, כדי לתמוך בעומסי העבודה הכי תובעניים. בסדרת המכונות X5 יש שישה סוגי מכונות עם קונפיגורציה מוגדרת מראש. סוגי המכונות האלה מאפשרים להקצות מכונות Bare Metal עם עד 2,064 מעבדי vCPU ועד 48TB של זיכרון RAM.

מכונות X5 מבוססות על מעבדי Intel Xeon Scalable מדור 6 (שם קוד Granite Rapids) ו-Titanium. במכונות X5 משתמשים רק בממשק הדיסק NVMe לאחסון, ורק באחסון ב-Google Cloud Hyperdisk. במכונות X5 נעשה שימוש בגרסה של מנהל ההתקן של Intel Infrastructure Data Plane Function‏ (IDPF) שעברה אופטימיזציה לשימוש עם Google Cloud. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net,‏ gVNIC ו-SCSI.

מכונות X5 ללא מערכת הפעלה מאפשרות לכם לגשת למשאבי המחשוב הגולמיים של השרת המארח. מכונות Bare Metal גם מספקות גישה לכמה מאיצים ורכיבי Offload מובְנים, שכל אחד מהם מיועד לפונקציה ספציפית:

  • ‫Intel QuickAssist Technology ‏ (QAT): מאיץ אחד
  • ‫Intel Dynamic Load Balancer‏ (DLB): מאיץ אחד
  • ‫Intel Data Streaming Accelerator ‏(DSA): עד 4 מאיצים
  • ‫Intel In-Memory Analytics Accelerator‏ (IAA): עד 4 מאיצים

כדי להעביר את עומס העבודה ממכונה וירטואלית למכונה פיזית מסוג X5, קראו את המאמר העברת עומס העבודה למכונה חדשה.

כדי לקבל מידע על התמחור וההזמנה של X5, או כדי לדון בתמחור על פי דרישה לבדיקת מכונות X5, פנו לGoogle Cloud מנהל החשבון שלכם.

מגבלות של X5

סדרת המכונות X5 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בתצורות מכונה בהתאמה אישית. ההגבלות הנוספות הבאות חלות:

  • אי אפשר לצרף אמצעי אחסון של Persistent Disk למכונה מסוג X5, אלא רק אמצעי אחסון של Hyperdisk.
  • סדרת המכונות X5 זמינה רק באזורים נבחרים.
  • אי אפשר להשתמש במכונות X5 עם כל קובצי האימג' של מערכות ההפעלה. בדף הפרטים של מערכת ההפעלה מפורטות גרסאות מערכת ההפעלה שאפשר להשתמש בהן במכונות X5.
  • אם משתמשים באימג' בהתאמה אישית, כשיוצרים את האימג' צריך להפעיל את התכונה UEFI-compatible OS.
  • אי אפשר להשתמש במכונות וירטואליות מוגנות במכונות Bare Metal.
  • אי אפשר לבצע מיגרציה פעילה במכונות X5.
  • במכונות Bare Metal מסוג X5 אין hypervisor, ואי אפשר להשתמש בוירטואליזציה בתצורה מקוננת.
  • ההפעלה של מכונות מסדרת X5 יכולה להימשך עד 30 דקות בגלל החומרה הגדולה ובדיקת ההפעלה העצמית (POST).

סוגי מכונות X5

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות X5:

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) אחסון SSD מקומי רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) כברירת מחדל (Gbps)2
דומיינים של NUMA‏3
x5-688-12t-metal 688 12,288 לא זמין עד 200 8
x5-688-16t-metal 688 16,384 לא זמין עד 200 8
x5-1376-24t-metal 1,376 24,576 לא זמין עד 200 16
x5-1376-32t-metal 1,376 32,768 לא זמין עד 200 16
x5-2064-48t-metal 2,064 49,152 לא זמין עד 200 24

‫1 כל vCPU מייצג שרשור חומרה יחיד או ליבה לוגית. מספר השרשורים הזמינים בחומרה שווה למספר השרשורים בחומרה של השרת המארח.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת
3 בעמודה NUMA domains בטבלאות מוצג מספר צומתי ה-NUMA שחשופים למערכת ההפעלה של האורח.

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-X5

במכונות מסוג X5 אפשר להשתמש באפשרויות הבאות לאחסון בלוקים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Balanced High Availability‏ (hyperdisk-balanced-ha)
  • ‫Hyperdisk Throughput‏ (hyperdisk-throughput)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • ‫Hyperdisk ML‏ (hyperdisk-ml)

לדיסקים שמחוברים למכונה מסוג X5:

  • מספר אמצעי האחסון של Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות גדול מ-8 Hyperdisk Extreme או 32 Hyperdisk Balanced לכל מכונה. המספר הכולל של אמצעי אחסון ב-Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-32 לכל מכונה.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה להיות יותר מ-512TiB.

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, קראו את המאמר מגבלות הקיבולת של Google Cloud Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית.

בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון ב-X5:

מספר הדיסקים המקסימלי
סוגי מכונות ‫Google Cloud Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Balanced High Availability Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
x5-688-12t-metal 32 32 32 32 8 32
x5-688-16t-metal 32 32 32 32 8 32
x5-1376-24t-metal 32 32 32 32 8 32
x5-1376-32t-metal 32 32 32 32 8 32
x5-2064-48t-metal 32 32 32 32 8 32

תמיכה ברשת למכונות X5

במכונות פיזיות מסוג X5 נדרש מנהל ההתקן Intel IDPF LAN PF. במכונות X5 אפשר להשתמש ברוחב פס של עד 200Gbps לרשת רגילה. ממשק הרשת gVNIC לא נתמך ב-bare metal.

לפני שאתם עוברים ל-X5 או יוצרים מכונות X5, ודאו שהתמונה של מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת במנהל ההתקן של הרשת IDPF. אם יוצרים מכונה מסוג X5 עם מערכת הפעלה שלא תומכת במנהל ההתקן של IDPF, יכול להיות שלא תצליחו להתחבר למכונה.

חוויית התחזוקה במכונות X5

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות X5 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות 90 ימים לפחות הפעלה מחדש במקום 60 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

בנוסף, ב-X5 אפשר לבצע תחזוקה לאירועי תחזוקה דחופים ולא מתוכננים בתוך חלון זמן קצר. אירועי תחזוקה דחופים נדרשים בדרך כלל כדי לטפל בבעיות אבטחה, חומרה או תוכנה בחומרה בינונית עד גבוהה, שעלולות לגרום להפסקות בשירות. אירועי התחזוקה האלה נחשבים חשובים ורגישים לזמן, אבל לא קריטיים מספיק כדי לדרוש הפסקה מיידית לצורך ביצוע התחזוקה. לאירועי תחזוקה דחופים יש את המאפיינים הבאים במכונות מסוג X5:

במהלך תחזוקה דחופה, מכונות X5 מועברות למארח תקין אחר.

באירועי תחזוקה דחופים, אפשר להפעיל את התחזוקה בכל שלב במהלך תקופת ההתראה מראש של 14 ימים. אם לא תתחילו את פעולת התחזוקה בתוך 14 ימים, התחזוקה תתחיל באופן אוטומטי בסוף תקופת ההודעה מראש.

במאמר הפעלה ידנית של אירועי תחזוקה במארח לא פועלת במכונות X4 מוסבר איך להפעיל ידנית אירועי תחזוקה במארח של מכונות X5.

סדרת מכונות X4

בסדרת המכונות X4 יש יותר אפשרויות אחסון ורשתות, כדי לתמוך בעומסי העבודה הכי תובעניים. בסדרת המכונות X4 יש שש מכונות עם קונפיגורציה מוגדרת מראש. סוגי המכונות האלה מאפשרים לכם להקצות מכונות Bare Metal עם עד 1,920 מעבדי vCPU ועד 32TB של זיכרון RAM.

מכונות X4 מבוססות על מעבדי Intel Xeon Scalable מדור 4 (שם קוד Sapphire Rapids) ו-Titanium. במכונות X4 משתמשים רק בממשק הדיסק NVMe לאחסון, ורק באחסון ב-Google Cloud Hyperdisk. במכונות X4 נעשה שימוש בגרסה של מנהל ההתקן של Intel Infrastructure Data Plane Function‏ (IDPF), שעבר אופטימיזציה לשימוש עם Google Cloud. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net,‏ gVNIC ו-SCSI.

מכונות X4 נותנות לכם גישה למשאבי המחשוב הגולמיים של השרת. במכונות Bare Metal יש גם גישה לכמה מאיצים ורכיבי Offload מובְנים, שכל אחד מהם מיועד לפונקציה ספציפית:

  • ‫Intel QuickAssist Technology ‏ (QAT): מאיץ אחד
  • ‫Intel Dynamic Load Balancer‏ (DLB): מאיץ אחד
  • ‫Intel Data Streaming Accelerator ‏(DSA): עד 4 מאיצים
  • ‫Intel In-Memory Analytics Accelerator‏ (IAA): עד 4 מאיצים

כדי להעביר את עומס העבודה ממכונה וירטואלית למכונה פיזית מסוג X4, קראו את המאמר העברת עומס העבודה למכונה חדשה.

כדי לקבל מידע על התמחור וההזמנה של X4, או כדי לדון בתמחור על פי דרישה לבדיקת מכונות X4, פנו לGoogle Cloud מנהל החשבון שלכם.

כשרוכשים התחייבויות לשימוש במשאבים לסוגי מכונות X4, שימו לב שסוג ההתחייבות נפרד לכל סוג מכונה X4.

מגבלות של X4

סדרת המכונות X4 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בתצורות מכונה בהתאמה אישית. ההגבלות הנוספות הבאות חלות:

  • אי אפשר לצרף אמצעי אחסון של Persistent Disk למכונה מסוג X4, אלא רק אמצעי אחסון של Hyperdisk.
  • סדרת המכונות X4 זמינה רק באזורים נבחרים.
  • אי אפשר להשתמש במכונות X4 עם כל קובצי האימג' של מערכות ההפעלה. בדף פרטי מערכת ההפעלה מפורטות גרסאות מערכת ההפעלה שאפשר להשתמש בהן במכונות X4.
  • אם משתמשים באימג' בהתאמה אישית, כשיוצרים את האימג' צריך להפעיל את התכונה UEFI-compatible OS.
  • אי אפשר להשתמש במכונות וירטואליות מוגנות במכונות Bare Metal.
  • אין תמיכה במיגרציה פעילה במכונות X4.
  • אין hypervisor במכונות X4 Bare Metal, והווירטואליזציה בתצורה מקוננת לא מופעלת.
  • בגלל החומרה הגדולה ובדיקת ההפעלה העצמית (POST), יכול להיות שייקח עד 30 דקות להפעיל מכונות מסדרת X4.

סוגי מכונות X4

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות X4:

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) אחסון SSD מקומי רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) כברירת מחדל (Gbps)2
רוחב פס (Gbps)
לתעבורת נתונים יוצאת ב-Tier_1
x4-480-6t-metal 480 6,144 לא זמין עד 100 לא זמין
x4-480-8t-metal 480 8,192 לא זמין עד 100 לא זמין
x4-960-12t-metal 960 12,288 לא זמין עד 100 לא זמין
x4-960-16t-metal 960 16,384 לא זמין עד 100 לא זמין
x4-1440-24t-metal 1,440 24,576 לא זמין עד 100 לא זמין
x4-1920-32t-metal 1,920 32,768 לא זמין עד 100 לא זמין

‫1 כל vCPU מייצג שרשור חומרה יחיד או ליבה לוגית. מספר השרשורים הזמינים בחומרה שווה למספר השרשורים בחומרה בשרת המארח.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. מידע על רוחב הפס של הרשת

סוגי דיסקים נתמכים ל-X4

במכונות מסוג X4 אפשר להשתמש באפשרויות הבאות לאחסון בלוקים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)

לדיסקים שמחוברים למכונה מסוג X4:

  • מספר אמצעי האחסון של Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות גדול מ-8 Hyperdisk Extreme או 32 Hyperdisk Balanced לכל מכונה. המספר הכולל של אמצעי אחסון ב-Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-32 לכל מכונה.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה להיות יותר מ-512TiB.

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל VM.

בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון של X4:

מספר הדיסקים המקסימלי
סוגי מכונות ‫Google Cloud Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme
x4-480-6t-metal 32 32 לא זמין 8
x4-480-8t-metal 32 32 לא זמין 8
x4-960-12t-metal 32 32 לא זמין 8
x4-960-16t-metal 32 32 לא זמין 8
x4-1440-24t-metal 32 32 לא זמין 8
x4-1920-32t-metal 32 32 לא זמין 8

תמיכה ברשת למכונות X4

במכונות פיזיות מסוג X4 נדרש מנהל ההתקן Intel IDPF LAN PF. ב-X4 יש תמיכה ברוחב פס של עד 100Gbps לרשתות רגילות. ממשק הרשת gVNIC לא נתמך ב-bare metal.

לפני שאתם עוברים ל-X4 או יוצרים מכונות X4, ודאו שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת במנהל ההתקן של הרשת IDPF. אם יוצרים מכונה מסוג X4 עם מערכת הפעלה שלא תומכת במנהל ההתקן IDPF, יכול להיות שלא תצליחו להתחבר למכונה.

חוויית התחזוקה במכונות X4

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות X4 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות 90 ימים לפחות הפעלה מחדש במקום 60 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

בנוסף, ב-X4 אפשר לבצע תחזוקה לא מתוכננת במקרי חירום בתוך חלון זמן קצר. אירועי תחזוקה דחופים נדרשים בדרך כלל כדי לטפל בבעיות אבטחה, חומרה או תוכנה בחומרה בינונית עד גבוהה, שעלולות לגרום להפסקות בשירות. אירועי התחזוקה האלה נחשבים חשובים ורגישים לזמן, אבל לא קריטיים מספיק כדי לדרוש הפסקה מיידית לצורך ביצוע התחזוקה. לאירועי תחזוקה דחופים יש את המאפיינים הבאים במכונות מסוג X4:

במהלך תחזוקה דחופה, מכונות X4 מועברות למארח תקין אחר.

באירועי תחזוקה דחופים, אפשר להפעיל את התחזוקה בכל שלב במהלך תקופת ההתראה מראש של 14 ימים. אם לא תתחילו את פעולת התחזוקה בתוך 14 ימים, התחזוקה תתחיל באופן אוטומטי בסוף תקופת ההודעה מראש.

במאמר הפעלה ידנית של תחזוקת מארח לא פועלת במכונות X4 מוסבר איך להפעיל באופן ידני אירועי תחזוקה של מארחים במכונות X4.

סדרת מכונות M4N

מכונות M4N מיועדות לספק ביצועים מובילים של אחסון בלוקים (block storage) באמצעות Hyperdisk Extreme, עם רוחב פס של Hyperdisk בנפח של עד 25GiB לשנייה ועד 1,000,000 פעולות קלט/פלט לשנייה (IOPS) בסוגי המכונות הגדולים ביותר. בנוסף, במכונות מסוג M4N רוחב הפס של הרשת הוא עד 400Gbps במכונות הגדולות ביותר. רמת הביצועים החדשה הזו פותחת אפשרויות חדשות לעומסי עבודה שדורשים הרבה פעולות קלט/פלט, וצריכים רוחב פס גבוה במיוחד כדי לגשת לנתונים ולעבד אותם.

מכונות M4N מופעלות על ידי מעבדי Intel Emerald Rapids ומעבדי פריקה Titanium. סוגי המכונות הגדולים ביותר של M4N מספקים ביצועי קלט/פלט של דיסק גבוהים פי שניים ממכונות M4, כי יש להם שני כרטיסי רשת חכמים של Titanium לכל מכונה.

סדרת המכונות הזו מתאימה למסדי נתונים גדולים בזיכרון כמו SAP HANA, וגם לעומסי עבודה של עיבוד אנליטי אונליין (OLAP) וניתוח נתונים בזיכרון. סדרת המכונות M4N עם Hyperdisk Extreme מציעה עלות נמוכה יותר לכל טרנזקציה בעומסי עבודה של Oracle Database, ואת ה-TCO הטוב ביותר בהשוואה לכל מכונה אחרת שמותאמת לצריכת זיכרון גבוהה (memory-optimized) ב- Google Cloud , למסדי נתונים שדורשים רישוי לכל ליבה.

במכונות M4N אפשר לקבל את ההנחות הבאות בהתחייבויות לרכישה לטווח ארוך:

במכונות מסוג M4N אפשר להקצות עד 224 יחידות vCPU ועד 6TB של זיכרון RAM. במכונות M4N משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, והן תומכות ב-Hyperdisk Balanced וב-Hyperdisk Extreme. במכונות M4N אפשר להשתמש רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.

המגבלות של M4N

לסדרת המכונות M4N יש את המגבלות הבאות:

  • סוגי המכונות M4N זמינים רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בסוגי מכונות בהתאמה אישית.
  • אי אפשר להשתמש במעבדי GPU עם מכונות M4N.
  • מכונות M4N זמינות רק באזורים נבחרים.

סוגי מכונות M4N

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) Titanium SSD מספר כרטיסי הרשת הפיזיים דומיינים של NUMA רוחב הפס המקסימלי של הרשת הפנימית
(Gbps)2
רוחב פס מקסימלי של רשת חיצונית
(Gbps)2
m4n-hypermem-2 2 31 לא זמין 1 אחת שותפה ? ?
m4n-hypermem-4 4 62 לא זמין 1 אחת שותפה ? ?
m4n-hypermem-8 8 124 לא זמין 1 אחת שותפה 32 7
m4n-hypermem-16 16 248 לא זמין 1 אחת שותפה 50 7
m4n-hypermem-32 32 496 לא זמין 1 אחת שותפה 57 7
m4n-hypermem-64 64 992 לא זמין 1 ‫2 שותפו 114 7
m4n-megamem-28 28 372 לא זמין 1 אחת שותפה 50 7
m4n-megamem-56 56 744 לא זמין 1 אחד מבודד 100 7
m4n-megamem-112 112 1,488 לא זמין 1 2 חלונות מבודדים 100 7
m4n-megamem-224 224 2,976 לא זמין 2 ‫4 (שרת מלא) 200 7
m4n-ultramem-56 56 1,488 לא זמין 1 ‫2 שותפו 100 7
m4n-ultramem-112 112 2,976 לא זמין 1 4 משותפים 100 7
m4n-ultramem-224 224 5,952 לא זמין 2 ‫4 (שרת מלא) 200 7

‫1 כל מעבד וירטואלי (vCPU) מוטמע כ-hardware multithread יחיד, ושני מעבדים וירטואליים חולקים כל ליבת מעבד פיזי כברירת מחדל.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. מידע על רוחב הפס של הרשת

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M4N

במכונות M4N אפשר להשתמש בסוגי האחסון הבאים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Balanced High Availability‏ (hyperdisk-balanced-high-availability)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • ‫Hyperdisk Throughput‏ (hyperdisk-throughput)
  • ‫Hyperdisk ML‏ (hyperdisk-ml)

מגבלות על הדיסק ועל הקיבולת

ההגבלות הבאות חלות:

  • מספר אמצעי האחסון של Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-64 לכל VM.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית בכל הדיסקים לא יכולה לחרוג מ-512TiB.

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל VM.

בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון ב-M4N:

מספר הדיסקים המקסימלי
סוגי מכונות ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
‫Hyperdisk Balanced‏1 Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme Hyperdisk ML
m4n-hypermem-2 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-4 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-8 8 8 8 8 8
m4n-hypermem-16 16 16 16 8 16
m4n-hypermem-32 32 32 32 8 32
m4n-hypermem-64 32 32 32 8 32
m4n-megamem-28 32 32 32 8 32
m4n-megamem-56 32 32 32 8 32
m4n-megamem-112 64 64 64 8 64
m4n-megamem-224 128 128 128 8 128
m4n-ultramem-56 32 32 32 8 32
m4n-ultramem-112 64 64 64 8 64
m4n-ultramem-224 128 128 128 8 128

‫1 כולל דיסקים מסוג Hyperdisk Balanced High Availability.

תמיכה ברשת למכונות M4N

מכונות M4N מספקות רוחב פס סטנדרטי של עד 400Gbps לרשתות VM-to-VM, פי 4 יותר רוחב פס לכל vCPU בהשוואה למכונות M4 רגילות. במכונות M4N לא משתמשים בביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית.

בסוגי המכונות הגדולים ביותר של M4N (‏224 vCPUs), במהלך יצירת המכונה צריך להגדיר לפחות 2 ממשקי רשת (vNICs) שמשתמשים במסגרות Jumbo ‏ (8896B) כדי להגיע לרוחב הפס המלא של הרשת. ‫Compute Engine ממפה את כרטיסי ה-vNIC באופן אוטומטי לכרטיסי NIC פיזיים (pNIC) בשיטת Round-Robin. לאחר מכן, מערכת ההפעלה של האורח או האפליקציה יכולות לחלק את עומס הרשת בין שני כרטיסי vNIC לפחות (שממופים לכרטיסי pNIC נפרדים) כדי להשיג את מלוא רוחב הפס של הרשת ולהבטיח ביצועים אופטימליים.

במכונות M4N צריך להשתמש בממשקי רשת של gVNIC. המספר המקסימלי של ממשקי רשת שאפשר לצרף למכונה משתנה בהתאם למספר ה-vCPUs, עד למקסימום של 10 ממשקי רשת. למידע נוסף על שימוש בכמה ממשקי רשת עם Compute Engine, קראו את המאמר ממשקי רשת מרובים.

לפני שמעבירים ל-M4N או יוצרים מכונות M4N, חשוב לוודא שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת באופן מלא ב-M4N וברוחבי פס גבוהים יותר ברשת. ‫Google ממליצה להשתמש בגרסה העדכנית ביותר של מנהל ההתקן של gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.

חוויית התחזוקה במכונות M4N

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M4N יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות כל חודש מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

סדרת מכונות M4

בסדרת המכונות M4 יש סוגי מכונות שמתאימים לעומסי עבודה של OLTP ו-OLAP שפועלים ב-SAP HANA. סוגי המכונות האלה מאפשרים להקצות עד 224 מעבדי vCPU ועד 6TB של זיכרון RAM. במכונות M4 משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, והן תומכות ב-Hyperdisk Balanced וב-Hyperdisk Extreme. במכונות M4 אפשר להשתמש רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.

במכונות M4 יש תמיכה במכונות וירטואליות במודל Spot, בשמירת מקום, ביחידת ניטור ביצועים (PMU) ובמדיניות למיקום קומפקטי.

מכונות M4 זכאיות להנחות הבאות בהתחייבויות לרכישה לטווח ארוך:

סוגי מכונות M4

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות M4:

סוגי מכונות מעבדים וירטואלים זיכרון (GB) אחסון SSD מקומי דומיינים של NUMA‏2 רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) כברירת מחדל (Gbps)1
רוחב פס (Gbps)
לתעבורת נתונים יוצאת ב-Tier_1
m4-hypermem-2 2 248 לא זמין אחת שותפה עד 16 לא זמין
m4-hypermem-4 4 248 לא זמין אחת שותפה עד 16 לא זמין
m4-hypermem-8 8 248 לא זמין אחת שותפה עד 16 לא זמין
m4-hypermem-16 16 248 לא זמין אחת שותפה עד 16 לא זמין
m4-hypermem-32 32 496 לא זמין אחת שותפה עד 32 לא זמין
m4-hypermem-64 64 992 לא זמין ‫2 שותפו עד 32 לא זמין
m4-megamem-28 28 372 לא זמין אחת שותפה עד 32 לא זמין
m4-megamem-56 56 744 לא זמין אחד מבודד עד 32 לא זמין
m4-megamem-112 112 1,488 לא זמין 2 חלונות מבודדים עד 50 לא זמין
m4-megamem-224 224 2,976 לא זמין ‫4 (מכונה מלאה) עד 100 לא זמין
m4-ultramem-56 56 1,488 לא זמין ‫2 שותפו עד 32 לא זמין
m4-ultramem-112 112 2,976 לא זמין 4 משותפים עד 50 לא זמין
m4-ultramem-224 224 5,952 לא זמין ‫4 (מכונה מלאה) עד 100 לא זמין

‫1 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת
2 בעמודה NUMA domains בטבלאות מוצג מספר הצמתים של vNUMA שחשופים למערכת ההפעלה של האורח.

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M4

סוגי המכונות M4 תומכים באפשרויות הבאות של אחסון בלוקים:

  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)

סוגי המכונות M4 תומכים רק בממשק הדיסק NVMe.

מכונות M4 לא תומכות ב-Persistent Disk או ב-SSD מקומי. כדי להעביר את המשאבים של Persistent Disk לסדרת מכונות חדשה יותר, קראו את המאמר העברת עומס העבודה ממכונה וירטואלית קיימת למכונה וירטואלית חדשה.

מגבלות על הדיסק ועל הקיבולת

אפשר לצרף למכונה שילוב של סוגי Hyperdisk שונים, אבל הקיבולת הכוללת המקסימלית של הדיסק (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה לחרוג מהערכים הבאים:

  • לסוגי מכונות עם פחות מ-32 vCPUs‏: 257 TiB לכל Hyperdisk

  • לסוגי מכונות עם 32 vCPUs או יותר: 512 TiB לכל Hyperdisk

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הגודל והחיבור של Hyperdisk.

בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון של מכונות M4:

מספר הדיסקים המקסימלי
סוגי מכונות ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme
m4-hypermem-16 16 16 0 0
m4-hypermem-32 32 32 0 0
m4-hypermem-64 32 32 0 8
m4-megamem-28 32 32 0 0
m4-megamem-56 32 32 0 0
m4-megamem-112 64 64 0 8
m4-ultramem-56 32 32 0 0
m4-ultramem-112 64 64 0 8
m4-ultramem-224 128 128 0 8

תמיכה ברשת למכונות M4

במכונות M4 נדרשים ממשקי רשת gVNIC. מכונות M4 תומכות ברוחב פס של עד 100Gbps ברשת רגילה, ולא תומכות בביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית.

במכונות M4 נדרשים ממשקי רשת gVNIC. המספר המקסימלי של ממשקי רשת שאפשר לצרף למכונה משתנה בהתאם למספר ה-vCPUs, עד למקסימום של 10 ממשקי רשת. למידע נוסף על שימוש בכמה ממשקי רשת עם Compute Engine, קראו את המאמר ממשקי רשת מרובים.

לפני שאתם עוברים ל-M4 או יוצרים מכונות וירטואליות מסוג M4, ודאו שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת במנהל ההתקן gVNIC למכונות וירטואליות. התמונות האלה כוללות מנהל התקן gVNIC מעודכן, גם אם מערכת ההפעלה של האורח מציגה את גרסת מנהל ההתקן של gve כ-1.0.0. אם במכונה הווירטואלית מסוג M4 פועלת מערכת הפעלה עם גרסה ישנה יותר של מנהל ההתקן של gVNIC, עדיין יש תמיכה, אבל יכול להיות שהביצועים של המכונה הווירטואלית לא יהיו אופטימליים, למשל רוחב פס קטן יותר ברשת או זמן אחזור ארוך יותר.

אם אתם משתמשים בקובץ אימג' של מערכת הפעלה בהתאמה אישית כדי ליצור מכונה וירטואלית מסוג M4, אתם יכולים להתקין ידנית את מנהל ההתקן העדכני ביותר של gVNIC. מומלץ להשתמש במנהל ההתקן gVNIC בגרסה 1.4.2 ואילך עם מכונות וירטואליות מסוג M4. ‫Google ממליצה להשתמש בגרסה העדכנית של מנהל ההתקן של gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.

מגבלות של M4

סדרת המכונות M4 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בתצורות מכונה בהתאמה אישית. מכונות M4 זמינות רק באזורים נבחרים.

חוויית התחזוקה של מכונות M4

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M4 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות כל חודש מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

סדרת מכונות M3

בסדרת המכונות M3 יש שתי צורות OLAP חדשות למערכות SAP HANA בנפח 2 TiB ו-1 TiB. בסוגי המכונות האלה אפשר להקצות עד 128 יחידות vCPU ועד 4TB של זיכרון RAM. במכונות M3 משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, והן תומכות באחסון ב-Hyperdisk Balanced. במכונות M3 משתמשים רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.

התמחור של מכונות מותאמות לצריכת זיכרון גבוהה, לפי vCPU לשעה ולפי GB של זיכרון, דומה לתמחור של מכונות M1. השימוש בדיסק וברשת מחויב בנפרד מהתמחור של סוג המכונה. לפרטים, ראו תמחור של דיסקים ותמונות ותמחור של רשתות.

מכונות M3 תומכות ב-VM במודל Spot, במקומות שמורים ובמדיניות למיקום קומפקטי.

סוג ההתחייבות שצריך להשתמש בו כדי לרכוש מכונות M3 נפרד מזה של מכונות M1 או M2. אתם יכולים לרכוש התחייבות אחת שתכסה גם מכונות M1 וגם מכונות M2, אבל אתם לא יכולים לקבץ מכונות M3 בהתחייבות הזו. למידע נוסף, קראו את הקטע סוגי התחייבויות במאמר בנושא התחייבויות לשימוש במשאבים.

מכונות M3 עומדות בדרישות להנחות הבאות, בהתאם להתחייבויות לרכישה לטווח ארוך:

  • ‫הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD): חיסכון של עד 70% בתמורה להתחייבויות לרכישה למשך 3 שנים. אפשר גם לקבל הנחה קטנה יותר על התחייבות לשנה.
  • הנחות CUD גמישות ב-Compute: חיסכון של עד 63% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים. למידע נוסף על הנחות CUD גמישות ב-Compute, קראו את המאמר בנושא הנחות CUD גמישות ב-Compute.

כדי לעדכן מכונה קיימת כך שתשתמש בסדרת המכונות M3, קראו את המאמר העברת עומס העבודה למכונה חדשה.

סוגי מכונות M3

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות M3:

סוגי מכונות מעבדים וירטואלים זיכרון (GB) ‫SSD מקומי1 רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת כברירת מחדל (Gbps)‏2 רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) ב-Tier_1‏ (Gbps)‏3
m3-ultramem-32 32 976 ‫4 או 8 עד 32 לא זמין
m3-ultramem-64 64 1,952 ‫4 או 8 עד 32 עד 50
m3-ultramem-128 128 3,904 8 עד 32 עד 100
m3-megamem-64 64 976 ‫4 או 8 עד 32 עד 50
m3-megamem-128 128 1,952 8 עד 32 עד 100

‫1 מספר דיסקי ה-SSD המקומיים בנפח 375GiB שאפשר להוסיף כשיוצרים את המכונה.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת
3 זמין עם רשתות ברוחב פס גבוה במכונות עם תצורות גדולות יותר.

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M3

סוגי המכונות M3 תומכים באפשרויות הבאות של אחסון בלוקים:

  • דיסק אחסון מתמיד מאוזן של תחום (pd-balanced)
  • דיסק מתמיד (SSD) של תחום (ביצועים) (pd-ssd)
  • Extreme Persistent Disk‏ (pd-extreme)
  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Balanced High Availability‏ (hyperdisk-balanced-high-availability)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • ‫Hyperdisk Throughput‏ (hyperdisk-throughput)
  • אחסון SSD מקומי

סוגי המכונות M3 תומכים רק בממשק הדיסק NVMe.

מגבלות על הדיסק ועל הקיבולת

אם סוג המכונה תומך בכך, אפשר לצרף למכונה שילוב של נפחי Hyperdisk ו-Persistent Disk, אבל חלות ההגבלות הבאות:

  • המספר הכולל של אמצעי האחסון של Hyperdisk ושל Persistent Disk לא יכול להיות יותר מ-128 לכל מכונה.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה לחרוג מהערכים הבאים:

    • בסוגי מכונות עם פחות מ-32 יחידות vCPU:

      • ‫257 TiB לכל ה-Hyperdisk או לכל הדיסקים המתמידים
      • ‫257 TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
    • בסוגי מכונות עם 32 מעבדי vCPU או יותר:

      • ‫512 TiB לכל Hyperdisk
      • ‫512TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
      • ‫257 TiB לכל Persistent Disk

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, קראו את המאמרים מגבלות הגודל והחיבור של Hyperdisk והקיבולת המקסימלית של Persistent Disk.

בטבלה הבאה מפורט המספר המקסימלי של דיסקים שאפשר לצרף למכונות M3:

סוגי מכונות לכל מכונה וירטואלית1 ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme
m3-ultramem-32 128 64 32 64 0
m3-ultramem-64 128 64 32 64 8
m3-ultramem-128 128 64 32 64 8
m3-megamem-64 128 64 32 64 8
m3-megamem-128 128 64 32 64 8

1 המגבלה הזו חלה על Persistent Disk ועל Hyperdisk, אבל לא כוללת דיסקים מסוג Local SSD.

תמיכה ברשת למכונות M3

במכונות M3 נדרשים ממשקי רשת gVNIC. מכונות M3 תומכות ברוחב פס של עד 32Gbps ברשת רגילה, ועד 100Gbps ברשת עם ביצועים ברמה 1 לכל מכונה וירטואלית.

לפני שאתם עוברים ל-M3 או יוצרים מכונות וירטואליות מסוג M3, ודאו שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת במנהל ההתקן gVNIC למכונות וירטואליות. התמונות האלה כוללות מנהל התקן gVNIC מעודכן, גם אם מערכת ההפעלה של האורח מציגה את גרסת מנהל ההתקן של gve כ-1.0.0. אם במכונה הווירטואלית מסוג M3 פועלת מערכת הפעלה עם גרסה ישנה יותר של מנהל ההתקן של gVNIC, עדיין יש תמיכה, אבל יכול להיות שהביצועים של המכונה הווירטואלית לא יהיו אופטימליים, למשל רוחב פס קטן יותר או זמן אחזור ארוך יותר.

אם אתם משתמשים בקובץ אימג' של מערכת ההפעלה בהתאמה אישית כדי ליצור מכונה וירטואלית מסוג M3, אתם יכולים להתקין ידנית את מנהל ההתקן העדכני ביותר של gVNIC. מומלץ להשתמש במנהל ההתקן gVNIC בגרסה v1.4.2 ואילך עם מכונות וירטואליות מסוג M3. ‫Google ממליצה להשתמש בגרסה העדכנית של מנהל ההתקן של gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.

מגבלות של M3

סדרת המכונות M3 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בתצורות מכונה בהתאמה אישית. ההגבלות הנוספות הבאות חלות:

חוויית התחזוקה במכונות M3

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M3 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

סדרת מכונות M2

עם סוגי מכונות של 6TiB,‏ 9TiB ו-12TiB בסדרת המכונות M2, לקוחות SAP יכולים להריץ את מסדי הנתונים הגדולים ביותר שלהם ב-SAP HANA ב-Google Cloud.

סדרת M2 זמינה עם תמחור על פי דרישה ותמחור נקודתי לתקופת הערכה בלבד. כדי להשתמש במשאבים לטווח ארוך, צריך לרכוש התחייבות לשימוש במשאבים. מידע נוסף זמין במאמר תמחור של מכונות מותאמות לצריכת זיכרון גבוהה. החיוב על השימוש בדיסק וברשת מתבצע בנפרד מהתמחור של סוג המכונה. לפרטים נוספים, קראו את המאמרים תמחור של דיסקים ותמונות ותמחור של רשתות.

מכונות M2 תומכות ב-VM במודל Spot, במקומות שמורים ובמדיניות למיקום קומפקטי.

מכונות M2 זכאיות להנחות הבאות בהתחייבויות לרכישה לטווח ארוך:

  • ‫הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD): חיסכון של עד 62% בתמורה להתחייבות לרכישה ל-3 שנים. אפשר גם לקבל הנחה קטנה יותר על התחייבות לשנה. כדי לדעת אילו ערכים של סוגי התחייבויות צריך להזין כשרוכשים הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים, קראו את המאמר בנושא הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים.
  • הנחות CUD גמישות ב-Compute: חיסכון של עד 63% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים. למידע נוסף על הנחות CUD גמישות ב-Compute, קראו את המאמר בנושא הנחות CUD גמישות ב-Compute.
  • הנחות על שימוש קבוע (SUDs): חיסכון של עד 30% על מכונות וירטואליות (VM) שפועלות במשך כל החודש. מידע נוסף מפורט במאמר הנחות על שימוש קבוע.

סוגי מכונות M2

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות M2:

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) אחסון SSD מקומי רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת כברירת מחדל (Gbps)‏2
m2-ultramem-208 208 5,888 לא זמין עד 323
m2-ultramem-416 416 11,776 לא זמין עד 323
m2-megamem-416 416 5,888 לא זמין עד 323
m2-hypermem-416 416 8,832 לא זמין עד 323

‫1 vCPU מוטמע כ-Hyper-thread יחיד של חומרה באחת מפלטפורמות המעבד (CPU) הזמינות.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת
3 ‫32Gbps לפלטפורמות מעבד (CPU) של Cascade Lake ואילך. ‫16Gbps לכל שאר הפלטפורמות.

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M2

במכונות מסוג M2 אפשר להשתמש באפשרויות הבאות לאחסון בלוקים:

  • דיסק אחסון מתמיד מאוזן של תחום (pd-balanced)
  • דיסק מתמיד (SSD) של תחום (ביצועים) (pd-ssd)
  • ‫Extreme Persistent Disk ‏ (pd-extreme)
  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)

אם סוג המכונה תומך בכך, אפשר לצרף למכונה שילוב של נפחי Hyperdisk ו-Persistent Disk, אבל חלות ההגבלות הבאות:

  • המספר הכולל של אמצעי האחסון של Hyperdisk ושל Persistent Disk לא יכול להיות יותר מ-128 לכל מכונה.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה לחרוג מהערכים הבאים:

    • בסוגי מכונות עם פחות מ-32 יחידות vCPU:

      • ‫257 TiB לכל ה-Hyperdisk או לכל הדיסקים המתמידים
      • ‫257 TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
    • בסוגי מכונות עם 32 מעבדי vCPU או יותר:

      • ‫512 TiB לכל Hyperdisk
      • ‫512TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
      • ‫257 TiB לכל Persistent Disk

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, קראו את המאמרים מגבלות הגודל והחיבור של Hyperdisk והקיבולת המקסימלית של Persistent Disk.

בטבלה הבאה מפורט המספר המקסימלי של דיסקים שאפשר לצרף למכונות M2:

סוגי מכונות לכל מכונה וירטואלית ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme
m2-ultramem-208 128 64 32 0 8
m2-ultramem-416 128 64 32 0 8
m2-megamem-416 128 64 32 0 8
m2-hypermem-416 128 64 32 0 8

מגבלות של M2

סדרת המכונות M2 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). בסדרה הזו יש זיכרון בנפח של 14GB עד 28GB לכל vCPU. ההגבלות הבאות חלות:

  • סדרת המכונות M2 זמינה רק באזורים נבחרים במעבדי CPU ספציפיים.
  • אי אפשר להשתמש בPersistent Disk אזורי עם סדרת המכונות M2.
  • בסדרת המכונות M2, הדיסקים המצורפים משתמשים רק בממשק SCSI.
  • צמתים לדייר יחיד (sole-tenant) זמינים רק לצורה m2-ultramem-416.
  • אי אפשר להשתמש בקובצי אימג' של מערכת ההפעלה Windows Server 2016 עם סוגי מכונות שיש להם יותר מ-255 מעבדי vCPU.

חוויית התחזוקה במכונות M2

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M2 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

סדרת מכונות M1

סדרת המכונות M1 היא סדרת מכונות מדור ישן יותר שמותאמות לצריכת זיכרון גבוהה, ומציעה זיכרון בנפח של 14.9GB עד 24GB לכל vCPU. הסדרה הזו כוללת את סוגי המכונות m1-ultramem ו-m1-megamem, והם זמינים רק באזורים ספציפיים.

לפרטים על התמחור, ראו תמחור של סוגי מכונות שמותאמים לצריכת זיכרון גבוהה. החיוב על השימוש בדיסק וברשת מתבצע בנפרד מהתמחור של סוג המכונה. למידע נוסף, ראו תמחור דיסקים ותמונות ותמחור רשת.

מכונות M1 תומכות ב-VM במודל Spot, במקומות שמורים ובמדיניות למיקום קומפקטי.

מכונות M1 זכאיות להנחות הבאות בהתחייבויות לרכישה לטווח ארוך:

  • ‫הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD): חיסכון של עד 70% בתמורה להתחייבויות לרכישה למשך 3 שנים. אפשר גם לקבל הנחה קטנה יותר על התחייבות לשנה. כדי לדעת אילו ערכים של סוגי התחייבויות צריך להזין כשרוכשים הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים, קראו את המאמר בנושא הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים.
  • הנחות CUD גמישות ב-Compute: חיסכון של עד 63% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים. למידע נוסף על הנחות CUD גמישות ב-Compute, קראו את המאמר בנושא הנחות CUD גמישות ב-Compute.
  • הנחות על שימוש קבוע (SUDs): חיסכון של עד 30% על מכונות וירטואליות (VM) שפועלות במשך כל החודש. מידע נוסף מפורט במאמר הנחות על שימוש קבוע.

סוגי מכונות M1

בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות M1:

סוגי מכונות מעבדים וירטואליים1 זיכרון (GB) ‫SSD מקומי2 רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (Gbps) כברירת מחדל3
m1-ultramem-40 40 961 5 עד 32
m1-ultramem-80 80 1922 8 עד 32
m1-ultramem-160 160 3844 לא זמין עד 32
m1-megamem-96 96 1433.6 לא זמין עד 32

‫1 vCPU מוטמע כשרשור חומרה יחיד באחת מפלטפורמות המעבד (CPU) הזמינות.‫
2 מספר כונני ה-SSD המקומיים בנפח 375GiB שאפשר להוסיף כשיוצרים את המכונה.
3 רוחב הפס המקסימלי של תעבורת הנתונים היוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים. רוחב הפס של הרשת

סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M1

במכונות מסוג M1 אפשר להשתמש באפשרויות הבאות לאחסון בלוקים:

  • דיסק אחסון מתמיד מאוזן של תחום (pd-balanced)
  • דיסק מתמיד (SSD) של תחום (ביצועים) (pd-ssd)
  • ‫Extreme Persistent Disk ‏ (pd-extreme)
  • ‫Hyperdisk Balanced‏ (hyperdisk-balanced)
  • ‫Hyperdisk Extreme‏ (hyperdisk-extreme)
  • אחסון SSD מקומי

אם סוג המכונה תומך בכך, אפשר לצרף למכונה שילוב של נפחי Hyperdisk ו-Persistent Disk, אבל חלות ההגבלות הבאות:

  • המספר הכולל של אמצעי האחסון של Hyperdisk ושל Persistent Disk לא יכול להיות יותר מ-128 לכל מכונה.
  • קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה לחרוג מהערכים הבאים:

    • בסוגי מכונות עם פחות מ-32 יחידות vCPU:

      • ‫257 TiB לכל ה-Hyperdisk או לכל הדיסקים המתמידים
      • ‫257 TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
    • בסוגי מכונות עם 32 מעבדי vCPU או יותר:

      • ‫512 TiB לכל Hyperdisk
      • ‫512TiB לשילוב של Hyperdisk ו-Persistent Disk
      • ‫257 TiB לכל Persistent Disk

למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, קראו את המאמרים מגבלות הגודל והחיבור של Hyperdisk והקיבולת המקסימלית של Persistent Disk.

בטבלה הבאה מפורט המספר המקסימלי של דיסקים שאפשר לחבר למכונות M1:

סוגי מכונות לכל מכונה וירטואלית1 ‫Hyperdisk
לכל מכונה וירטואלית
Hyperdisk Balanced Hyperdisk Throughput Hyperdisk Extreme
m1-ultramem-40 128 64 32 0 0
m1-ultramem-80 128 64 32 0 8
m1-ultramem-160 128 64 32 0 8
m1-megamem-96 128 64 32 0 8

מגבלות של M1

סדרת המכונות M1 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). בסדרה הזו יש זיכרון בנפח של 14GB עד 28GB לכל vCPU. ההגבלות הבאות חלות:

חוויית התחזוקה במכונות M1

במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע מארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאת מארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.

בסדרת המכונות M1 יש את המאפיינים הבאים שקשורים לתחזוקת המארח:

סוג המכונה תדירות טיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים התנהגות התחזוקה התראה מראש תחזוקה לפי דרישה הדמיה של תחזוקה
כל סוגי המכונות 30 ימים לפחות מיגרציה פעילה 7 ימים כן כן

תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.

המאמרים הבאים